Czym się kierować przy wyborze perfum?

  • Znajdź perfumy dla siebie

Zapach ma wielką moc – wpływa na nastrój, przywołuje wspomnienia, a na dodatek stanowi nieodłączną wizytówkę osoby, która go nosi i kreuje jej wizerunek. Tylko jak znaleźć perfumy, które najlepiej oddadzą Twoją osobowość?

Woda toaletowa a perfumy, czyli rodzaje zapachów

Szukając flakonu dla siebie, miej na uwadze, że w perfumeriach możesz znaleźć różne typy zapachów:

  • wody kolońskie (zawierające 3-5 proc. olejków eterycznych)

  • wody toaletowe (5-15 proc.),

  • wody perfumowane (15-20 proc.),

  • perfumy (20-40 proc.)

Im mniej olejków, tym mniej intensywny jest zapach, krócej też jest wyczuwalny. Najdłużej utrzymują się perfumy, wody perfumowane trzeba zwykle ponownie aplikować co 6 godzin, podczas gdy wody toaletowe co 4 godziny. Wszystko zależy jednak od indywidualnych uwarunkowań, więc u Ciebie czas ten może się trochę różnić.

Co sprawdzać przy zakupie perfum?

Na woń wpływają tzw. nuty zapachowe. Wyróżnia się nutę głowy, serca oraz bazową. Ta pierwsza najszybciej przestaje być zauważalna – utrzymuje się maksymalnie pół godziny. Następna, nuta serca, zaczyna być odczuwalna po pół godzinie i można ją wyczuwać nawet do dwóch godzin. Dłużej utrzymuje się jedynie nuta bazowa. Na różnym etapie po aplikacji zapach perfum będzie nieco inny, z tego powodu warto przed zakupem ponosić zapach przez kilka godzin i przekonać się, czy na pewno będzie on dla Ciebie odpowiedni.

Jednym kobietom bardziej podobają się słodkie perfumy, inne wybierają bardziej orzeźwiające nuty. To bardzo indywidualna kwestia, w której trudno doradzić – to kolejny argument przemawiający za tym, by korzystać z próbek zapachów i testować je przed zakupem. Mając to na uwadze, możesz śmiało kupować nowe perfumy na wiosnę!

Zapachy – kwestia indywidualna

Poczułaś perfumy koleżanki i zapragnęłaś mieć takie same? Najpierw sprawdź, jak pachną one na Tobie. Skóra każdej osoby wydziela substancje, które mogą w różnym stopniu wpływać na to, w jaki sposób zapach się na kimś prezentuje. Właśnie dlatego powinnaś najpierw przekonać się czy dane perfumy nadal będą Ci się podobać, kiedy sama będziesz ich używać. Na rezultat tego testu wpływa też rodzaj kosmetyków do pielęgnacji, które stosujesz.

Jeżeli korzystasz z zapachowych produktów, weź pod uwagę, że mogą one zmienić aromat wyzwalany przez perfumy. Avon udostępnia swoim klientkom zróżnicowaną ofertę zapachów, które można sprawdzić w katalogu – skorzystaj z promocji i sprawdź, które z nich pozwolą Ci najlepiej wyrazić siebie.

Wybieraj oryginalne perfumy

Jak sprawdzić oryginalność perfum? Przede wszystkim zastanów się, czy cena nie jest podejrzanie niska. Jeżeli w znanych sieciach perfumerii kosztują one o wiele więcej, być może masz do czynienia z podrabianym produktem. Potem spójrz na kartonik i porównaj widniejące na nim logo z oryginalnym. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że są identyczne, ale przyjrzyj się czy na pewno wysokość i szerokość liter się zgadzają, zwróć też uwagę na ocień logotypu.

Jeżeli nadal nie jesteś pewna jak sprawdzić, czy perfumy są oryginalne, przeanalizuj wygląd flakonu – powinien on być wykonany precyzyjnie. Kanty nie mogą być ostre ani krzywe, a szkło musi cechować się przejrzystością. Możesz jeszcze sprawdzić jakie pojemności flakonów są oferowane przez danego producenta i czy są one takie same, jak te, które widzisz w sklepie.

Gdzie kupować perfumy? Duże sieci perfumerii, takie jak Sephora czy Douglas oferują sprawdzone produkty, ale jeśli szukasz stosunkowo tanich zapachów, być może zainteresują Cię niektóre perfumy z Biedronki. Warto też sprawdzać dostępne zniżki i wykorzystywać kody rabatowe przy zakupie wymarzonych zapachów. Dzięki temu będziesz mogła sobie pozwolić na bardziej ekskluzywne flakony.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj