Czym kierować się wybierając myszkę dla gracza?

  • Jak wybrać odpowiednią myszkę dla gracza?

Sprzęt komputerowy dedykowany „zwykłym” użytkownikom, a miłośnikom gier komputerowych, znacznie się od siebie różni. I tak niepozorny element jak myszka, musi posiadać odpowiednie parametry oraz funkcje, by sprostać wyjątkowym wymaganiom. Podpowiadamy czym kierować się kupując myszkę do grania.

Myszka podyktowana grą

Przed zakupem myszki do grania warto jest zdać sobie sprawę z tego, że nie ma czegoś takiego jak myszka uniwersalna. Rynek gier jest zbyt rozbudowany, by sprzęt odpowiadał wszystkim wymaganiom (producenci sprzętu z resztą do tego wcale nie dążą!). Dlatego warto jest odpowiedzieć sobie na pytanie do jakich gier lub do jakiego rodzaju gier myszka będzie wykorzystywana. Jak dużo czynności jest wykonywanych w jej obszarze? Czy będzie ona jedynie przewodnikiem po mapie czy będzie pełnić funkcję broni. Wiadomo, że te drugie są zaprojektowane w taki sposób, by można było przypisać do niej jak najwięcej funkcji, a więc będzie ona „naszpikowana” różnymi przyciskami. Od tych mniej zaawansowanych wymaga się bardziej szybkości i swobody ruchu.

Mysz do grania – laserowa czy optyczna?

To pytanie zadaje sobie wielu graczy. By odpowiedzieć na pytanie, która jest lepsza, warto jest zapoznać się z charakterystyką tych technologii.

Mysz laserowa – pozwala ona na uzyskanie o wiele większego niż normalnie DPI. DPI określa szybkość myszki, a więc liczbę pikseli w odniesieniu do cali. Pozwala na ona na szybkie reakcje i co dla niektórych graczy ważne, poruszanie myszą po niemal każdym rodzaju powierzchni.

Mysz optyczna – dla gracza myszki tego typu powinny wykazywać czułość na poziomie 1800 DPI. Optyczna myszka rzadko osiąga takie parametry, dlatego będzie się ona sprawdzać do gier, gdzie precyzja nie ma aż takiego znaczenia. Ponadto jest ona o wiele tańsza od poprzedniczki, aby wyciągnąć z niej więcej możliwości, wystarczy dobrać odpowiednią podkładkę.

Niezależnie od tego na co się zdecydujesz, znajdziesz te dwa rodzaje myszek w sklepie Vobis, gdzie nie tylko oferowani są światowi producenci, ale również wysokiej klasy sprzęt za niską cenę.

Oprogramowanie myszki

Wielu graczy chce z jednej myszki wyciągnąć jak najwięcej, a więc decydują się na modele, które mają przynajmniej 5 przycisków. Kupując taki sprzęt dobrze jest się upewnić, że możliwe jest przypisanie do nich indywidualnych akcji, w zależności od granej gry.

Rozmiar myszki dla gracza

To bardzo ważna kwestia, ponieważ granie zazwyczaj pochłania dość duża ilość czasu. Dobrze zatem, by sprzęt idealnie dopasowywał się do dłoni. Może to uchronić gracza przed nieprzyjemną przypadłością jaką jest zespół cieśni nadgarstka. Nie może być ona zatem za mała, by dłoń swobodnie na niej odpoczywała, ale również nie a duża, by naciskanie przycisków oraz sterowanie było wygodne i bezproblemowe.  Zarówno duże, jak i małe myszki znajdziesz w okazyjnych cenach w sklepie Avans, gdzie możesz zyskać teraz do dodatkowe 12,50 zł za każde zakupy dokonane przez Zrabatowani.pl

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj