Czas na relaks!

  • Czas na relaks!

Relaksująca kąpiel

Zażywanie ciepłych kąpieli przede wszystkim kojarzy się z miłym spędzaniem czasu. Jednak w rzeczywistości regularne mycie się w taki sposób, to mnóstwo pozytywnych aspektów, które nie tylko wpływają na nasze ciało, ale również na umysł. Zobacz, dlaczego warto od czasu do czasu oddać się tej przyjemnej czynności i co warto o niej wiedzieć!

Relaksująca kąpiel

Oczywiście głównym powodem, dla którego miłośnicy kąpieli przekładają na branie bardziej oszczędnego pod względem finansów prysznica, jest aspekt odprężający. Ciepła woda wpływa kojąco na wszystkie zmysły i jest tym, co ludzki organizm bardzo lubi. Poczucie bezpieczeństwa oraz wygody sprawia, że możemy oddać się błogiemu poczuciu relaksu, które w takich warunkach pojawia się bardzo szybko. Z tego właśnie powodu jest to czynność, która jest zalecana na stany stresowe, czy po prostu po ciężkim, pracowitym dniu.
Nie bez znaczenia podczas kąpieli jest to, z jakiej wanny korzystamy. Pod tym względem rynek na przestrzeni ostatnich kilku lat rozwinął się bardzo mocno. W takich sklepach jak chociażby Leroy Merlin miłośnicy długiego przesiadywania w wannie mają w czym wybierać. Do ich dyspozycji jest wiele modeli w atrakcyjnych cenach, które mają wiele rozbudowanych funkcji hydromasażu. Ta namiastka własnego, domowego SPA, jest niemal spełnieniem marzeń miłośników długiego przesiadywania w kąpieli.

Na co wpływa ciepła kąpiel?

Oprócz oczywistego pozytywnego wpływu na umysł w postaci relaksu, taka kąpiel bardzo dobrze wpływa na ciało również pod względem fizycznym. Przede wszystkim otwiera pory w skórze. To szczególnie przydatne, jeśli zmagamy się z niezbyt estetyczną przypadłością, jaką są pory na cerze. To niewielkie czarne kropki, których najprostszą drogą do usunięcia jest właśnie ciepła para, która unosi się z wanny. Poprzez rozszerzenie porów, możliwe jest o wiele łatwiejsze usunięcie porów. Z tego samego powodu podczas kąpieli dobrze jest mieć nałożoną maskę na twarz. Termiczne właściwości kąpieli sprawiają, że właściwości maseczki wchłaniają się w najgłębsze warstwy skóry znacznie szybciej.
Jedną z najbardziej zauważalnych korzyści kąpieli jest właściwe nawilżenie ciała. Szczególnie jest to zauważalne, jeśli korzysta się z soli czy płynów do kąpieli, które można pozyskać poprzez subskrypcję beGlossy. Po kąpieli pełnej aromatycznych bomb oraz olejków skóra pozostaje w świetnej formie przez długi czas.
Kąpiel jest również zalecana w różnych stanach chorobowych. Jeśli zmagasz się z przeziębieniem i masz problemy z oddychaniem, ciepła para udrożni szybko Twoje drogi oddechowe. Szczególnie w stanach gorączkowych zalecane jest tak zwane „wypocenie”. By jak najszybciej taki stan osiągnąć, najlepiej zażyć gorącej kąpieli, która jednocześnie będzie obmywała spocone ciało.
Poza tym kąpiel w takim stanie dobrze wpływa na psychikę i przyspiesza proces regeneracyjny organizmu. Dodatkowo rozluźnieniu ulegają mięśnie, co przynosi miłe ukojenie, jeśli zmagasz się ze stanami zapalnymi, również po różnego rodzaju kontuzjach.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj