Coś na głowę!

  • Coś na głowę!

Jaką czapkę wybrać?

Zmiana pogody wymusza również zmianę garderoby. Chwytając ciepłe kurtki nie należy zapominać o czapkach. To właśnie przez głowę ucieka najwięcej ciepła. Radzimy, jak dobrać odpowiednią czapkę na zimę.

Z jakiego materiału wybrać czapkę?

Odpowiednie nakrycie głowy jest niezwykle ważne w kontekście zapewnienia sobie odpowiedniego poziomu ciepła. Wybierając ten element garderoby, należy zwracać uwagę na to, czy jest on wykonany z odpowiednich materiałów. Jednym z najbardziej popularnych i takich, jakie można zakupić w sklepach typu Bershka – jest wełna. To materiał, który jest polecany ze względu na swoją strukturę. Chodzi tutaj o splot, który niekoniecznie musi być ciasny. Dziury w splotach sprawiają, że w ten sposób powstaje dodatkowa warstwa ciepła. Często taka struktura powoduje, że klienci nie są przekonani do cieplnych właściwości tego materiału. To błąd, bowiem czapki wykonane z wełny są wygodne i bardzo dobrze się prezentują, zapewniając ciepło.
Bardzo popularne są również czapki wykonane z materiału termoaktywnego. Są one szczególnie polecane osobom, które nie chcą rezygnować z uprawiania sportu w zimie. Pozwalają jednocześnie na zachowanie odpowiedniego ciepła dla głowy, jak i optymalnej wentylacji, która zapobiega przegrzaniu podczas wysiłku.

Ciepła czapka – jaki model?

Nie bez znaczenia jest oczywiści to, w jaki sposób została uszyta czapka. Oczywiście najważniejszym aspektem w kontekście zachowania ciepła jest jej kształt. Ważne jest to, aby szczelnie okrywała ona całą głowę.
Jednak często odczuwamy zimno również przez uszy. Dlatego tak dużą popularnością w ostatnich sezonach cieszy się tzw. czapka uszatka. Jest ona uszyta w taki sposób, że nie tylko zapewnia ciepło głowie, ale również nachodzące na uszy warstwy materiału stanowią dodatkową ochronę. Takie modele można uznać za uniwersalne, ponieważ pasują zarówno kobietom, jak i mężczyznom.
Nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się czapka, która posiada dodatkowe elementy wizualne np. pompon. Oczywiście nie wpływa on w żaden sposób na jej ciepłotę, jednak stanowi ciekawy efekt pod względem wizualnym.

Jak kupować czapki?

Niska cena, materiał, kolor czy kształt to nie wszystko, co definiuje dobrą czapkę. Wybierając odpowiedni dla siebie model, warto pamiętać o kilku ważnych aspektach.
Przede wszystkim czapka to nie tylko element ubioru, który ma zapewnić utrzymanie ciepła, ale również moda. Okrycie głowy definiuje to, jak jesteśmy odbierani przez otoczenie. Dlatego podczas mierzenia powinniśmy zwracać uwagę na np. kształt twarzy czy… wielkość głowy. Nie brakuje na rynku modeli czapek, które pod względem wizualnym potrafią zdziałać cuda.
Ponadto odpowiednio dobrana czapka nie może źle leżeć. Chodzi tu nie tylko o to, jak się układa, ale również o to, czy jej właściciel dobrze się w niej czuje. Nie może być ona za bardzo luźna ani z kolei nie powinna uciskać głowy. Dlatego przymierzenia wybranego modelu przed jego zakupem jest absolutnym obowiązkiem, jeśli chcemy w jednym modelu spędzić cały sezon zimowy.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj