Co warto kupić, żeby zaoszczędzić na prądzie?

  • Co warto kupić, żeby zaoszczędzić na prądzie?

Oszczędzanie energii elektrycznej to bardzo ważna idea, która zaczyna być powszechna w wielu polskich domach. Zmiany klimatyczne zachodzące wokół zaczynają nam uświadamiać, że najlepiej zmienić codzienne nawyki — zwłaszcza te zakupowe. Oszczędzanie na prądzie nie jest takie trudne. Wystarczy tylko być konsekwentnym, a także uświadomić sobie podstawowe kwestie z tym związane. Nawet najprostsza zmiana przyzwyczajeń będzie dobrym i efektywnym działaniem. Często nie jesteśmy świadomi, że duże rachunki wynikają z drobnych rzeczy, które w skali miesiąca, a nawet dwóch potrafią się skumulować.

Które urządzenia zużywają najwięcej prądu?

Jak oszczędzać na prądzie? Przede wszystkim należy wiedzieć, które urządzenia znajdujące się w domu cechują się największym zużyciem. Taka wiedza pozwoli znacznie lepiej gospodarować budżetem domowym, a także wprowadzić koniecznie zmiany w codziennych domowych czynnościach. Pamiętajcie, że wysokość rachunków zależy też od podwyżek operatorów zajmujących się przesyłem energii elektrycznej. Znaczne zmiany w wysokości rachunków za prąd, a także wprowadzenie kolejnej stałej opłaty przesyłowej to znak, że należy oszczędzać na prądzie i jego zużyciu. Niektóre urządzenia AGD i RTV cechują się znacznie większym poborem. Z tego powodu warto zastanowić się nad ich rozważniejszym użytkowaniem. Może warto nawet pomyśleć nad zakupem nowszych oraz bardziej energooszczędnych modeli?

Do największych pochłaniaczy energii elektrycznej z całą pewnością należą urządzenia pracujące przez 24 godziny na dobę lub przez większość czasu. Na tej liście z całą pewnością można umieścić lodówkę, bojler do ogrzewania wody, płytę indukcyjną, piekarnik, zmywarkę oraz piekarnik. Wiadome jest, że opcja wyłączenia lodówki na kilka godzin kompletnie odpada. Z tego względu warto poczytać o parametrach posiadanego przez Was modelu. Z pewnością urządzenia wyprodukowane lata temu warto wymienić na współczesne konstrukcje. Cechują się one zastosowanie nowoczesnych technologii, które wymagają poboru znacznie mniejszej ilości energii elektrycznej. Z pewnością jest to duża inwestycja na samym początku, ale efekty dosyć szybko zwrócą się w toku codziennej eksploatacji.

Efektywne sposoby na oszczędzanie prądu w domu

Oszczędzanie energii elektrycznej jest istotnym czynnikiem, który wpływa pozytywnie na comiesięczny budżet. W ramach oszczędności warto znaleźć kilka sposobów, które pozwolą uzyskać widoczne efekty. Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów, które z czasem dadzą pozytywne rezultaty w zużyciu energii elektrycznej. Dobrze jest podejść poważnie do wyznaczonego sobie celu i trzymać się go konsekwentnie.

Podczas zakupów nowych sprzętów należy zwracać uwagę na zużycie energii elektrycznej przez urządzenie — dotyczy to nawet żarówek. Warto inwestować w modele energooszczędne, które nie pobierają tyle energii zwłaszcza przy włączaniu i wyłączaniu światła w pokoju. Co więcej, starajcie się za każdym razem wyłączać komputer, radio, telewizor i światło, zwłaszcza kiedy wychodzicie na dłużej. Jednym z efektywniejszych sposobów jest też gotowanie potraw pod przykryciem. Dzięki temu danie szybciej się podgrzeje, a płyta indukcyjna będzie pobierać znacznie mniej energii. Włączajcie zmywarkę tylko przy pełnym zapełnieniu, a także korzystajcie z trybów „eko”, które charakteryzują się mniejszym zużyciem prądu i wody. Dobre praktyki w domu szybko zaprocentują w postaci niższych opłat.

Jakie urządzenia oszczędzają prąd?

Oszczędzanie energii elektrycznej wymaga nie tylko zmiany przyzwyczajeń, ale przerzucenia się również na urządzenia wyposażone w nowe, energooszczędne technologie. Obecnie dostępne na rynku modele RTV i AGD to nie tylko wiele przydatnych opcji pomagających w gotowaniu, sprzątaniu lub rozrywce domowej. Podzespoły energooszczędnych urządzeń zostały tak zaprojektowane, żeby każdorazowo pobierać znacznie mniej prądu, a nawet pracować w trybie eko. Warto poczytać o tego typu trybach, które można znaleźć w większości topowych pralek, suszarek i zmywarek.

Gdzie kupować tego typu urządzenia?

Oczywiście oszczędzanie na prądzie w wielu przypadkach kończy się na zakupie urządzeń RTV i AGD nowszej generacji. Jednak gdzie takie urządzenia kupować? Z całą pewnością znajdziesz je w wielu najpopularniejszych sklepach RTV i AGD, które ulokowały się w centrach miast czy centrach handlowych. Wygodną opcją jest korzystanie ze sklepów internetowych, gdzie można liczyć na znacznie większy wybór, a także szybką dostawę urządzenia prosto pod drzwi. Obecnie na rynku jest sporo sieciówek ze sprzętem RTV i AGD, którym warto zaufać.

Oczywiście taki nowoczesny i energooszczędny sprzęt możesz kupować jeszcze taniej. Wystarczy tylko polować na kody rabatowe, kupony i promocje obowiązujące w sklepach. Przydatna będzie między innymi nasza platforma rabatowa, gdzie w jednym miejscu możecie skorzystać z opcji tańszych zakupów na asortyment ze sklepów Euro RTV AGD, Media Expert, Neonet, Media Martk, a nawet z oficjalnych sklepach producentów. Jest to znacznie wygodniejsza opcja, która nie wymaga regularnego researchu w przeglądarce.

Na co zwracać uwagę przy zakupie urządzeń energooszczędnych?

Oczywiście tak jak oszczędzanie energii elektrycznej należy praktykować z głową, tak i przed zakupami powinniście zaopatrzyć się w niezbędną wiedzę, która pozwoli Wam dobrze wybrać. Należy zwracać uwagę zwłaszcza na opisy urządzeń oraz tabelki techniczne, które znajdują w każdym sklepie internetowym. Ważną informacją dla klienta jest zwłaszcza klasa energetyczna urządzenia. Warto wiedzieć, że od pewnego czasu zaszła pewna zmiana w oznaczeniach. W ramach uporządkowania systemu zrezygnowano z oznaczeń plusów przy literkach. Nie zobaczymy już oznaczeń na pralkach lub lodówkach typ A+ albo A+++. Od teraz produkty z najmniejszym zużyciem energii elektrycznej występują już tylko z samodzielnym oznaczeniem A.

Kupowanie oszczędnych urządzeń ze Zrabatowani

Kiedy już jesteście uzbrojeni w wiedzę na temat oszczędzania energii i potrzebujecie jednak nowego modelu lodówki, to najpierw zajrzyjcie na nasz portal rabatowy Zrabatowani. Nasza oferta to wiele kodów promocyjnych oraz obniżek nadawanych przez sklepy, usługi i największe marki oferujące swoje produkty w naszym kraju. Już nie musicie przeszukiwać internetu w poszukiwaniu najlepszych cen. Teraz zrobicie to wygodnie w jednym miejscu, gdzie także oferujemy kody rabatowe na sklepy z urządzeniami RTV i AGD. Pomocny będzie zwłaszcza nasz newsletter, który będzie informował o kolejnych promocjach w interesujących Was kategoriach — warto się do niego zapisać teraz. Zapraszamy serdecznie do Zrabatowani, gdzie zawsze czekają na was najlepsze promocje.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj