6 sposobów na biżuterię DIY

  • 6 sposobów na biżuterię DIY

Biżuteria typu handmade, czyli popularne DIY, zawsze jest modnym dodatkiem do każdego rodzaju stylizacji. Do stworzenia wyjątkowych kreacji biżuteryjnych potrzebny jest pomysł, materiały i wiele cierpliwości. Poniżej sześć sprawdzonych sposobów na samodzielne wykonanie biżuterii DIY.

Ozdobny choker

Chokery to ozdoba, która w tym sezonie stanowi jeden z najmodniejszych dodatków biżuteryjnych. Choć to absolutnie prosty dodatek, to jego cena może zaskakiwać. A przecież można stworzyć własny super modny naszyjnik i w bardzo krótkim czasie. Czego będziemy potrzebować? Wstążki w dowolnym kolorze, ale najbardziej popularne chokery mają czarny kolor. Powinna mieć długość równą obwodowi szyi. Do tego trzeba nabyć zacisk lub karabińczyk, ale jeśli nie uda nam się ich znaleźć możemy po prostu zawiązać wstążkę. Najbardziej spektakularnie będą wyglądać chokery z jakim elementem zdobnym – wisiorkiem lub koralikiem.

Bransoletka z koralików

Koralikowe bransoletki to chyba najbardziej urozmaicona ozdób wykonywanych własnoręcznie. Już pojedyncza żyłka z nanizanymi na nią wielobarwnymi koralikami będzie wyglądać spektakularnie, a co dopiero misterne sploty. Do wykonania tego rodzaju biżuterii wystarczą koraliki oraz zapięcie. Koraliki występują w najróżniejszych kształtach, wielkościach oraz kolorach. Podobnie jest z zapięciami. Wykonanie prostej bransoletki nie wymaga zbyt ciężkie pracy – wystarczy nawlec na żyłkę wybrane koraliki. Gdy chcemy stworzyć nieco bardziej fantazyjne bransoletki należy wykorzystać dwie, trzy lub więcej żyłek, które należy ze sobą krzyżować. Tak naprawdę metoda wykonania zależy wyłącznie od naszej wyobraźni.

Spektakularne kolczyki

Do wykonania kolczyków potrzebne będą bigle – najbardziej uniwersalny jest kolor srebrny, do tego ozdobna przekładka, szpilki oraz sam element wisząc. Na szpilkę należy nałożyć przekładkę, na to element dekoracyjny oraz ponownie przekładkę. Z wystającej części szpilki należy zrobić oczko – niezastąpione będą szczypce. Do oczka należy przymocować bigle. Element wiszący może być wykonany z koralików, metalu, kawałka materiału, a nawet z modeliny.

Proste kolczyki wkrętki

Dużo prostszym modelem kolczyków są kolczyki wkrętki. Do ich wykonania potrzebujemy prostych bigli sztyftów, elementu ozdobnego oraz pistoletu do klejenia na gorąco. Za pomocą kleju należy przymocować do bigla wybrany element dekoracyjny i poczekać, aż całość zaschnie. Tego rodzaju kolczyki można zrobić ze wszystkiego – kamyków, koralików, guzików, modeliny.

Sutasz – biżuteria dla zaawansowanych

Biżuteria, która powstaje w technice sutaszu jest zdecydowanie bardziej skomplikowana i dlatego potrzebna jest wprawa i precyzja. Do wykonania tego rodzaju ozdób będą potrzebne sznurki sutasz, igła, nici, kamienie dekoracyjne albo koraliki. Te ostatnie są wszywane między sznurki, a kamienie trzeba dodatkowo nakleić na podkładkę z filcu. Ponadto przydatne okażą się nożyczki oraz elementy wykończeniowe, takie jak bigle, krawatki czy karabińczyki.

Kraina skarbów

Wielu początkujących twórców biżuterii DIY ma problem ze znalezieniem odpowiednich materiałów niezbędnych do wyrobu swoich małych dzieł sztuki. Wszystkie niezbędne do wyrobu biżuterii akcesoria można znaleźć w wielu sklepach internetowych, na przykład w Empiku. Oprócz elementów dekoracyjnych i ozdobnych można się tu zaopatrzyć w bigle, karabińczyki, sztyfty do kolczyków oraz specjalne narzędzia.

Jeżeli nie masz ochoty samodzielnie tworzyć biżuterii, sięgnij po projekty młodych twórców dostępne na stronie DaWanda lub Pakamera. Tego typu biżuteria to również świetny pomysł na oryginalny prezent.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj