Wspieraj

arrow

Jak pomagać?

Logujesz się

Kupujesz

Przekazujesz prowizję
na fundację

Pomagasz

Pomagam!

Dane fundacji

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

Warszawa
ul. Generała Władysława Andersa 13
00-159 Warszawa

KRS: 0000160750


Nr konta bankowego: 13 1600 1462 1818 9539 9000 0001

 

Kwiaty przed chlebem – Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

„Kwiaty przed chlebem” - tak brzmi motto Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”. W ten sposób jego członkowie pragną podkreślić istotę relacji międzyludzkiej, dzięki której wspólnie dzielimy nie tylko radość i smutki, ale także rozwiązujemy problemy życia codziennego. Działają w Warszawie, Lublinie i Poznaniu poprawiając jakość życia osób starszych.

 

Kim są „mali bracia Ubogich”?

Polskie Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” powstało 1 grudnia 2002 roku. Organizacja jest członkiem Międzynarodowej Federacji "mali bracia Ubogich". Jej celem jest przeciwdziałanie marginalizacji osób starszych poprzez łamanie stereotypów dotyczących starości oraz informowaniu i uświadamianiu społeczeństwa o trudnej sytuacji seniorów w naszym kraju. Wolontariusze Stowarzyszania pomagają osobom starszym nie tylko przy codziennych obowiązkach, ale także dotrzymują im towarzystwa. Troszczą się o ich zdrowie i samopoczucie, zabierają na spacery lub do teatru czy na wystawy. Są z nimi przez cały rok pamiętając o okresie świątecznym i urodzinach. Dzięki ich zaangażowaniu życie seniorów nabiera jaśniejszych barw i radości wynikającej z obcowania z innymi. „Mali bracia Ubogich” sprawiają, że nikt nie jest samotny.

 

Wartości i misja

Zainspirowani ideami Armanda Marquiseta – założyciela pierwowzoru polskiego stowarzyszenia – w swojej działalności Stowarzyszenie „małych braci Ubogich” nawiązuje do fundamentalnych wartości jakimi są niepowtarzalność każdego człowieka i jego godność, niezależnie od statusu materialnego, pochodzenia czy stanu zdrowia. Stowarzyszenie kieruje się zasadą, że każdy ma prawo do wolności, braterstwa, a także wierności swoim przekonaniom. Niosąc pomoc osobom starszym po 60 roku życia realizują te wartości.

Wolontariusze i pracownicy Stowarzyszenia to osoby pełne empatii, którym zależy, by seniorzy czuli się szanowani i akceptowani. Pomagają osobom starszym odkrywać ukryte umiejętności i aspiracje oraz na nowo poznawać uroki życia. Nieustannie dopasowują się do ich potrzeb oraz dzielą z nimi radości i smutki. Trud, jaki wolontariusze i pracownicy wkładają w niesienie pomocy potrzebującym, jest ciężkim i wymagającym zadaniem, jednak wartym poświęconego czasu.

 

Projekty Stowarzyszenia

Realizując i angażując się w projekty, które pozwolą seniorom wyjść z izolacji „mali bracia Ubogich” starają się poprawić jakość życia samotnych osób. Oprócz Telefonu Zaufania dla osób starszych, projektem dla Kombatanta wspierają osamotnionych żołnierzy Powstania Warszawskiego oraz innych kombatantów. Dzięki Przystankowi Alzheimer wsparcie otrzymują opiekunowie osób z chorobami otępiennymi. Inicjatywa jaką jest wolontariat towarzyszący to nic innego, jak odwiedziny niezwykle pomocnych wolontariuszy w domach osób starszych. Stowarzyszenie organizuje także spotkania międzypokoleniowe, na których są nagrywane i archiwizowane wspomnienia seniorów.

 

Jak wesprzeć Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich"?

Chcąc wesprzeć organizację można dokonać wpłaty wybranej kwoty na konto Stowarzyszenia. Przekazując 25zł miesięcznie zapewnia się pomoc aż 320 seniorom tygodniowo. Dzięki regularnym darowiznom „mali bracia Ubogich” zapewniają m.in. szkolenia i ubezpieczenie wolontariuszy, dojazd do podopiecznych oraz kwiaty i prezenty urodzinowe dla osób starszych. Dołączając do Klubu Przyjaciół Osób Starszych można otrzymać powitalny upominek oraz zdjęcia i filmy o podopiecznych Stowarzyszenia, na których ma się bezpośredni wpływ. Tym, którzy nie są gotowi na comiesięczne wsparcie, Stowarzyszenie oferuje możliwość jednorazowej darowizny. Nawet jednokrotne wsparcie poprawi jakość życia seniorów.

Wspieram!

Ile procent serca włożysz w następne zakupy?

Promocje czekają w setkach sklepów!

Greenpoint

Greenpoint

darowizna 4.00%

© 2024 | all rights reserved grupa kapitałowa Digitree Group SA