Wspieraj

arrow

Jak pomagać?

Logujesz się

Kupujesz

Przekazujesz prowizję
na fundację

Pomagasz

Pomagam!

Dane fundacji

Stowarzyszenie Fauna

ul. Bujoczka
41-700 Ruda Śląska

KRS 0000003109


Nr konta bankowego: 80 1050 1331 1000 0010 0114 9366

 

TOZ „Fauna” - z miłości do zwierząt

Jak często zdarza się, że dbamy tylko o nas samych zupełnie zapominając o naszych mniejszych braciach? Tak wiele psów i kotów zostaje porzuconych, a nad nimi również trzeba roztoczyć ochronny parasol. Na szczęście istnieją takie fundacje, jak Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami „Fauna”, którego pracownicy z najwyższym oddaniem poświęcają się ochronie zwierząt, a także prowadzą zajęcia edukacyjne.

 

Czym zajmuje się Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami „Fauna”?

TOZ „Fauna” swoją siedzibę ma w Rudzie Śląskiej, ale swoją opieką obdarzają również zwierzęta z ościennych miejscowości. TOZ jest Organizacją Pożytku Publicznego, która w głównej mierze utrzymuje się z darowizn od osób prywatnych i sponsorów. Jej priorytetem jest Społeczne Schronisko dla Zwierząt im. św. Franciszka z Asyżu będące domem dla niemalże 150 psów i kotów. Nie jest to jedyny obszar działania fundacji. Oprócz tego pracownicy TOZ organizują zajęcia edukacyjne dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych na temat opieki nad zwierzętami. Poza tym, prowadzą pogotowie interwencyjne niosące ratunek cierpiącym i porzuconym zwierzętom. Działający w terenie inspektorzy odpowiadają na informacje od mieszkańców i straży miejskiej interweniując w sprawie niehumanitarnego traktowania bezbronnych zwierząt.

 

Adopcja zwierzaków

Jak w każdym schronisku, również w tym należącym do TOZ „Fauna” istnieje możliwość zaadoptowania zwierzaka. Należy pamiętać, że decyzja o wzięciu psa lub kota ze schroniska powinna być głęboko przemyślana. To duża odpowiedzialność. Zwierzęta wymagają uwagi i odpowiedniej opieki. Ważna jest także zdrowa dieta i ruch. Za okazaną miłość psy potrafią odwdzięczyć się lojalnością, przyjaźnią i oddaniem, jakiego mogą pozazdrościć im ludzie.

Istnieje też możliwość adopcji wirtualnej. Polega ona na comiesięcznych wpłatach ustalonej kwoty, która jest przeznaczana na podstawowe utrzymanie wybranego zwierzaka. Dzięki wpłatom z wirtualnej adopcji „Fauna” rozbudowuje schronisko zapewniając zwierzętom coraz lepsze warunki życia. Wirtualna pomoc zwierzętom jest niezwykle cenna, jednak nie zastąpi ona prawdziwego domu.

Bardzo często zdarza się, że chcemy adoptować psa, jednak mamy pewne obawy. Co zrobić, gdy okaże się, że nie umiemy zapanować nad psem? Jak reagować, gdy nie chce nas słuchać? To tylko niektóre z wielu obaw pojawiających się przed tak ważną decyzją. Ułatwić jej podjęcie może fakt, że zwierzęta ze schronisko w Rudzie Śląskiej bierze udział w ogólnopolskim programie szkoleniowym „Lira”. Opracowany przez Jacka Gałuszkę autorski program przygotowuje psy do adopcji poprzez naukę podstawowych komend takich, jak chodzenie przy nodze czy warowanie.

 

Wolontariat

Dla tych, którzy chcą bezinteresownie pomóc zwierzętom w schronisku, TOZ daje możliwość odbycia wolontariatu. Właśnie pomoc takich osób ułatwia opiekę nad dużą liczbą porzuconych zwierzaków. Stare i schorowane zwierzęta nie mają dużych szans na adopcję, a tak samo jak inne potrzebują opieki i miłości. Dzięki wolontariuszom otrzymują namiastkę tej ludzkiej przyjaźni. Wszystkich, którzy chcą pomóc, schronisko przyjmuje z otwartymi ramionami.

Wspieram!

Ile procent serca włożysz w następne zakupy?

Promocje czekają w setkach sklepów!

© 2024 | all rights reserved grupa kapitałowa Digitree Group SA