Wspieraj

arrow

Jak pomagać?

Logujesz się

Kupujesz

Przekazujesz prowizję
na fundację

Pomagasz

Pomagam!

Dane fundacji

Fundacja Tara

Piskorzyna 18
56-160 Wińsko

KRS: 0000223306


Nr konta bankowego: 75 1020 5242 0000 2902 0191 7236

 

Pierwsze w Polsce schronisko dla koni

W ostatnich czasach nasila się liczba głosów, które postulują większy szacunek dla zwierząt. Powstają również fundacje, których celem jest ochrona zwierząt, leczenie, a czasami znalezienie nowego domu. Fundacja „Tara” właśnie takie cele sobie wyznaczyła. Ochronie ze strony Fundacji podlegają konie – chore, kalekie, które udało się odratować z transportu do rzeźni.

 

Z miłości do koni

Założycielami Fundacji są: Scarlett, Piotr i Ikar Szyłogalis. Scarlett Szyłogalis z własnych środków finansowych w roku 1995 otworzyła w okolicach Wrocławia schronisko dla koni. W tym miejscu spokój znalazły zwierzęta gospodarskie, które nieustannie wykupywane są od właścicieli lub z rzeźni. Obecnie w schronisku przebywa 177 koni, ale dotychczas udało się pomóc około 100 innym koniom – część z nich odeszła z powodu wieku i chorób. Schronisko działa w opuszczonym zespole folwarcznym, który wraz z przyległymi gruntami o powierzchni 33 ha, jest miejscem schronienia dla wielu koni. Fundacja „Tara” zajmuje się pierwszym schroniskiem dla koni w Polsce – jest to szczytna idea, która przyciąga do siebie rzesze wolontariuszy i ludzi, którym dobro koni leży na sercu. Ciekawostką jest, że oprócz koni, w schronisku na pomoc mogą liczyć również inne zwierzęta.

 

Akcje Fundacji Tara

Fundacja Tara podjęła się działań, których celem jest ochrona zdrowia i życia koni. Miejscem, które w szczególny sposób wykazuje brak szacunku dla życia koni, jest Skaryszew. W czasie odbywających się tu targów koni zwierzęta są sprzedawana, a następnie w warunkach dalece odbiegających od przyzwoitych, transportowane do ubojni na terenie całego kraju i za granicę. Dzięki Fundacji udało się zmienić charakter targów i zapewnić zwierzętom odpowiednie warunki – ustawiono wiaty dla koni, przygotowano oświetlenie, utwardzono teren, na którym odbywa się targowisko i zapewniono dostęp do wody. Oprócz poprawy warunków życia koni prowadzonych na targ Fundacji udało się zebrać ćwierć miliona złotych na wykup koni ze Skaryszewa. Działacze Fundacji pragną zainteresować sytuacją koni w czasie targów władze państwowe i oczekują odpowiedniej inicjatywy ustawodawczej. Fundacja przygotowała równie projekt własnej ustawy

 

Wirtualna adopcja

Każdy, kto chce wspomóc Fundację „Tara”, może podjąć się wirtualnej adopcji jednego z koni. Na stronie internetowej Fundacji dostępne są zdjęcia podopiecznych. Adopcja jest jednym ze sposobów pomocy dla organizacji. Takie działanie jest związane z pokryciem kosztów opieki, pielęgnacji, leczeni, paszy i pobytu konia w schronisku. Taką inicjatywę można podjąć indywidualnie lub grupowo. W podobny sposób można zaadoptować innych mieszkańców schroniska przy Fundacji: psy, koty, krowy, króliki. Adopcja daje możliwość zapewnienia odpowiedniego poziomu opieki nad każdym zwierzęciem.

Wspieram!

Ile procent serca włożysz w następne zakupy?

Promocje czekają w setkach sklepów!

© 2024 | all rights reserved grupa kapitałowa Digitree Group SA