Wspieraj

arrow

Jak pomagać?

Logujesz się

Kupujesz

Przekazujesz prowizję
na fundację

Pomagasz

Pomagam!

Dane fundacji

Fundacja Rak’n’Roll – Wygraj życie

ul. Wiśniowa 59 lok. 6
02-520 Warszawa

KRS: 0000338803


Nr konta bankowego: 73 1140 2017 0000 4502 1050 9042

 

 

Fundacja Rak’n’Roll – Wygraj Życie

 

Już od 8 lat pomagamy godnie przechodzić chorobę nowotworową, żyć dobrze i z radością. Tworzymy programy, które są odpowiedzią na luki w systemie a dotyczą potrzeb chorych i ich bliskich. Mówimy o raku rzeczowo i odważnie, przełamujemy tabu, uświadamiamy, a przede wszystkim - dajemy energię do przejścia przez chorobę. Jeśli słyszałeś o fundacji założonej przez Magdę Prokopowicz – to właśnie Rak’n’Roll! Przeczytaj o tym co robimy, bo możesz uznać, że też chcesz pomóc!

 

# Pomagamy Podopiecznym zbierać fundusze na leczenie oraz poruszać się w skomplikowanym systemie opieki zdrowotnej.

 

# Jeszcze z Magdą rozpoczęliśmy program Daj Włos!, w którym tysiące osób w całej Polsce oddają swoje ścięte włosy, by powstały z nich naturalne peruki dla dziewczyn w trakcie chemioterapii. Prawie 1200 peruk uszczęśliwiło już łyse piękności.

 

# Otaczamy opieką kobiety, które – tak, jak kiedyś Magda, są w ciąży i chorują na raka. Program Boskie Matki jest misyjnym programem Fundacji, realizacją marzenia Magdy. Nazwa powstała na cześć kobiet, które znajdowały w sobie wielką miłość i odwagę, aby walczyć o siebie i dziecko wbrew systemowi, który nakłaniał je do przerwania ciąży, jako warunku rozpoczęcia leczenia onkologicznego. Dzisiaj, dzięki temu programowi, mogą One liczyć na najlepszą możliwą opiekę – żyć i dawać życie.

 

# Remontujemy kolejne poczekalnie onkologiczne – tak, by zaczęły dawać energię do leczenia. Obskurne lamperie i wytarte krzesła zamieniamy na jasne, optymistyczne przestrzenie. Do tej pory udało nam się to w: Katowicach, Olsztynie, Poznaniu, Zielonej Górze, Wieliszewie a także w Centrum Onkologii w Warszawie.

 

# Pomoc jest często potrzebna także tym, którzy przeszli przez raka. Problem niby znikł, a faktycznie ozdrowieniec staje przed nowymi: oswojeniem lęku przed nawrotem, nauczeniem się funkcjonowania bez choroby, rozpoczęciem innego życia niż to przed chorobą. Skoro brakuje tu systemowych rozwiązań – uruchomiliśmy w kilku miastach program iPoRaku.

 

# Rak’n'Rolling to projekt sportowo-terapeutyczny. Pokonywanie własnych ograniczeń może być motywacją do powrotu do zdrowia i do życia po chorobie. Rak’n’Rollowcy zdobyli już Zwrotnik Raka na rowerach, Koronę Gór Polski pieszo, biegają w Szczawnicy i podbijają świat!

 

# Organizujemy warsztaty urodowe oraz rękodzielnicze.

 

# Regularnie uruchamiamy kampanie społeczne: Gadaj*Badaj, Pięknołyse, PhotosForLife, KancerSutra, Czerniak to może być to i inne.

 

# Aktywnie współpracujemy z innymi organizacjami pacjenckimi.

 

Działania Rak’n’Roll inspirują do pozytywnego myślenia, dostarczają przydatnych rozwiązań, zmieniają wizerunek choroby w świadomości społecznej. Zawsze w myśl hasła: Łeb do słońca!

W 2017 roku pomogliśmy 70 Podopiecznym w zebraniu 1 224 000 zł na przejście przez raka, zapewniliśmy ponad 600 godzin bezpłatnego wsparcia psychologicznego, zorganizowaliśmy 25 warsztatów dla 300 kobiet w trakcie leczenia i po terapii, rozwinęliśmy program pomocy dla osób po raku, otoczyliśmy opieką 48 kobiet w ciąży chorych na raka i powitaliśmy na świecie 52 boskich dzieci, przekazaliśmy 452 peruki z naturalnych włosów kobietom w trakcie chemioterapii! Dodatkowo wyremontowaliśmy największą poczekalnię warszawskiego Centrum Onkologii. I uruchomiliśmy Radio Rak’n’Roll - gramy z życiem dla każdego, kto lubi moc lub jej potrzebuje!

 

Nasze działanie jest finansowane z darowizn. Możesz nam pomóc!
Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów. Przekaż 1% na przejście przez raka. KRS 0000 338 803

Wspieram!

Ile procent serca włożysz w następne zakupy?

Promocje czekają w setkach sklepów!

© 2024 | all rights reserved grupa kapitałowa Digitree Group SA