Wspieraj

arrow

Jak pomagać?

Logujesz się

Kupujesz

Przekazujesz prowizję
na fundację

Pomagasz

Pomagam!

Dane fundacji

Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie

ul. Grunwaldzka 66
44-210 Rybnik

KRS 0000467834


Nr konta bankowego: 10 2030 0045 1110 0000 0384 3550

 

Fundacja Puls-Med "Blisko Ciebie"

Choroba to czas, gdy człowiek potrzebuje szczególnej opieki i wsparcia. Właśnie dla takich osób utworzono fundację Plus-Med Blisko Ciebie, której wolontariusze podjęli się niesienia pomocy osobom chorym i ich rodzinom. Ważny jest również edukacyjny obszar działań fundacji.

 

Dlaczego warto pomagać?

Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie została założona w lipcu 2013 roku. Inicjatorami byli lekarze i pielęgniarki, którzy pracowali w medycznych hospicjach domowych. Chodziło o zapewnienie osobom chorym opieki paliatywnej, a rodzinom wsparcia. Przyświeca nam idea, że chory nie musi cierpieć, że jego życie może być lepsze. Stąd dążenie do zapewnienia chorym możliwie najwyższej jakości opieki zdrowotne, przy jednoczesnym zachowaniu godności i szacunku do pacjentów, a także ich bliskich. Medycznym celem działania Fundacji jest leczenie i łagodzenie objawów choroby, takich jak ból, duszności, wymioty, brak apetytu. Wszystko to zmierza do poprawy jakości życia. Kto potrzebuje naszej pomocy? Przede wszystkim osoby borykające się z chorobą nowotworową, chorobami układu nerwowego, chorobami układu oddechowego, owrzodzeniami i odleżynami, a także chorzy na AIDS.

 

Każdy może pomóc

Wolontariat to zorganizowana i dobrowolna pomoc innym ludziom, która wykracza poza tradycyjne związki rodzinne, koleżeńskie czy przyjacielskie. Wolontariusz to osoba, która bez wynagrodzenia pragnie pomagać innym osobom. W naszej fundacji pracują sami wolontariusze, którzy dzięki tej pracy mogą rozwijać swoje umiejętności, odkrywać nowe talenty, nawiązują nowe znajomości i przyjaźnie, odnajdują sens pomagania innym. Nasi wolontariusze doceniają to, co robią, ponieważ uczą się wrażliwości na drugiego człowieka, przygotowują się do przyszłej pracy czy po prostu mają czym zająć nadmiar wolnego czasu. W naszej fundacji wolontariuszami są przede wszystkim uczniowie szkół z Rybnika – pomagają poprzez aktywny udział w prowadzonych akcjach. W naszych szeregach znalazły się również osoby dorosłe – emerytowane pielęgniarki i lekarze, którzy chcą poświęcić swój wolny czas innym osobom.

 

Najciekawsze akcje

Jedną z ciekawszych akcji prowadzonych w ramach działań Fundacji Plus-Med Blisko Ciebie była akcja zatytułowana „Dziękuję… nie tyję”. Skierowana była do dzieci, które nie lubią aktywności fizycznej i swój wolny czas poświęcają na zabawę przed komputerem. Niestety właśnie ta grupa jest najbardziej narażona na otyłość. W ramach akcji dzieci brały udział w bezpłatnych zajęciach ruchowych, które miały poprawić ich aktywność fizyczną i podnieść kondycję, a także przyczynić się do zrzucenia zbędnych kilogramów. Ćwiczenia były prowadzone pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty, który dbał o bezpieczeństwo uczestników. Akcja spotkała się z dużym entuzjazmem ze strony społeczeństwa.

Odbiorcami akcji organizowanych przez fundację Puls-Med Blisko Ciebie są również seniorzy. Projekt „Sprawny Senior” to zajęcia ruchowe dla osób powyżej 60. roku życia, które na długo chcą zachować sprawność fizyczną, pragną poprawić stan swojego zdrowia, poprawić koordynację ruchową.

Pomaganie może mieć wiele postaci – czasami wystarczy potrzymać kogoś za rękę, podać szklankę wody, przytulić lub pocieszyć. Czasami trzeba pomagać poprzez działania prewencyjne i edukacyjne. Najważniejsze to chcieć pomagać.

Wspieram!

Ile procent serca włożysz w następne zakupy?

Promocje czekają w setkach sklepów!

Greenpoint

Greenpoint

darowizna do 4.00%

© 2024 | all rights reserved grupa kapitałowa Digitree Group SA