Wspieraj

arrow

Jak pomagać?

Logujesz się

Kupujesz

Przekazujesz prowizję
na fundację

Pomagasz

Pomagam!

Dane fundacji

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym AMI

ul. Getta Żydowskiego 34

98-220 Zduńska Wola

 

KRS: 0000246136


Nr konta bankowego: 35 9279 0007 0031 9870 2000 0010

 

Pomoc dzieciom

Osoby niepełnosprawne wymagają szczególnej pomocy ze strony społeczeństwa. Nie chodzi tu tylko o pomoc finansową, ale przede wszystkim o pomysł na to, w jaki sposób takie osoby włączać w życie społeczne i aktywizować je na różnych polach. Właśnie w ten sposób działa Fundacja „AMI”, która szuka niezwykłych rozwiązań dla niezwykłych ludzi.

 

Czym zajmuje się Fundacja?

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „AMI” jest organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się szeroko pojętą działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych. W swojej działalności Fundacja nie zapomina o rodzinach osób niepełnosprawnych – właśnie na nich spoczywa największy ciężar opieki nad osobami borykającymi się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Fundacja rozpoczęła swoją działalność w roku 2005. Początkowo najważniejszą misją Fundacji była organizacja dogoterapii – właśnie z tą działalnością Fundacja najczęściej jest kojarzona. Przez kolejne lata funkcjonowania do organizacji zgłaszały się dzieci z nowymi potrzebami rozwojowymi i to niejako wymusiło stworzenie nowych projektów i kierunków pracy Fundacji.

Misja Fundacji została zawarta w jednym zdaniu: „Pomagamy odzyskać nadzieję, tam gdzie jej nie ma…”. By można było podołać tej deklaracji, Fundacja rozpoczęła działalność w kilku płaszczyznach, które umożliwiają podopiecznym najlepszy start w życie.

 

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny AMI

Fundacja „AMI” wystarał się o stworzenie miejsca, które pozwoli na stymulowanie rozwoju i uprawianie aktywności podopiecznych. Najważniejszym założeniem Ośrodka jest nauczanie i edukowanie młodego człowieka, by w sposób harmonijny mógł rozwijać się i usamodzielniać. Dzieci, które są beneficjentami Fundacji, mogą w tym miejscu kształtować swoje zmysły, doświadczenie, nabywać oraz rozwijać umiejętności, które już posiadają.

Oferta programowa dla najmłodszych akcentuje realizację potrzeb dzieci na każdym z etapów rozwojowych, zapewnia profesjonalną rehabilitację od pierwszych miesięcy życia dziecka oraz edukację rodziców, której celem jest przygotowanie ich do pracy ze swoimi dziećmi.

 

Zajęcia z dogoterapii

Terapeuci, którzy są zatrudnieni w Fundacji, regularnie odwiedzają placówki zlokalizowane w województwie łódzkim, wielkopolskim i opolskim, by prowadzić zajęcia z dogoterapii dla niepełnosprawnych dzieci. W czasie tego typu zajęć dzieci rozwijają wszystkie swoje zmysły, ale również oswajają się ze zwierzętami i uczą się opieki nad nimi.

Dogoterapia jest również popularną formą rehabilitacji w czasie turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych. Zabawy z psami są nie tylko dobrą formą terapii, ale również doskonałą rozrywką.

 

Działalność edukacyjna

Fundacja swoją misję chce propagować wśród wszystkich osób, które chcą pomagać. Dlatego też studenci wyższych uczelni mogą brać udział w zajęciach pokazowych z dogoterapii. Ponadto pracownicy Fundacji „AMI” dla słuchaczy Dziecięcego Uniwersytetu Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej. Regularnie przeprowadzane są akcje społeczne, np. „Mój bezpieczny przyjaciel pies”, „W zdrowym ciele – zdrowy duch”, „Żyj zdrowo – myśl sprawniej” i  wiele innych tematów.

Wspieram!

Ile procent serca włożysz w następne zakupy?

Promocje czekają w setkach sklepów!

Greenpoint

Greenpoint

darowizna do 4.00%

© 2024 | all rights reserved grupa kapitałowa Digitree Group SA