Wspieraj

arrow

Jak pomagać?

Logujesz się

Kupujesz

Przekazujesz prowizję
na fundację

Pomagasz

Pomagam!

Dane fundacji

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!

ul. Kawęczyńska 16 lok 39

03-772 Warszawa

KRS: 0000135274


Nr konta bankowego: 53 1500 2080 1220 8000 0100 0000

 

Fundacja Viva

Pomoc potrzebna jest wszystkim, a jak się okazuje, przede wszystkim zwierzętom. Troska o nie powinna wynikać z chęci dbania o najwierniejszych przyjaciół i o istoty bezbronne, które nie są w stanie poradzić sobie w świecie zdominowanym przez człowieka. Istnieje jednak fundacja, która za cel postawiła sobie pomoc zwierzętom i ich właścicielom w opiece nad nimi.

 

Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt pomaga zwierzętom dużym i małym

Najważniejszym celem fundacji jest walka o poprawę losu zwierząt. Dążąc do niego, fundacja realizuje liczne akcje, które opierają się na zróżnicowanym działaniu. Najważniejsza jest doraźna pomoc zwierzętom, względem których stosowana jest przemoc, występowanie w ich imieniu w sądach. Fundacja podejmuje się również akcji szkoleniowych, prowadzenia kampanii i akcji informacyjnych, które propagują etyczne zachowania względem zwierząt. Fundacja podejmuje także działania, które mają zachęcić do adopcji zwierząt porzuconych i znajdujących się w schroniskach, a także działań, które mają napiętnować niehumanitarne i nieetyczne zachowania osób prywatnych i firm. Pracownicy fundacji koncentrują się na opiece i pomocy zwierzętom bezdomnym, porzuconym albo traktowanym w sposób okrutny. Fundacja wspiera również działania w zakresie ochrony środowiska naturalnego, a także propaguje zdrowy styl życia i żywienia.

 

Jak można pomóc zwierzętom?

Fundacja, by mogła sprawnie funkcjonować i zapewnić godną opiekę każdemu zwierzęciu, które wzięła pod swoją opiekę, potrzebuje dotacji finansowych. Istnieje również możliwość pomagania bez konieczności wyjmowania portfela z kieszeni. W akcji „Stary telefon” chodziło o przekazanie nieużywanego telefonu do fundacji, która zamieniała go na środki pielęgnacyjne dla zwierząt. Zwierzętom, którymi opiekuje się fundacja, pomóc można poprzez robienia zakupów w vegakoszyk.pl – sklepie internetowym ze zdrową żywnością. 5% od kosztu zakupów przekazywane jest dla zwierząt. Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt zachęca i pomaga w zorganizowaniu zbiórki rzeczy dla lokalnych schronisk dla zwierząt, np. metalowych misek i garnków. Osoby, które pracują w biurze, a chcą wspomóc zwierzęta, mogą przekazać makulaturę w ramach projektu „Ekobiuro firma” – wystarczy ja dostarczyć do fundacji, która zyskuje 20 gr za każdy oddany kilogram.

 

Akcje edukacyjne

Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt, oprócz doraźnej pomocy, koncentruje się również na akcjach edukacyjnych. Jedną z nich jest akcja „Antyfutro”. Jej celem jest uświadomienie konsumentom, że największą cenę za noszenie naturalnych futer ponoszą zwierzęta. Fundacja rozprawia się z mitem, jakoby futro było produktem ubocznym w czasie produkcji mięsa – organizatorzy mówią wprost, że zwierzęta zabijane są celowo, by z ich sierści można było uszyć futrzane dodatki. Fundacja udowadnia, że przemysł futrzany w Polsce jest duży i nadal bardzo popularny. Inna popularna akcja, w którą zaangażowała się fundacja, nosiła nazwę „Krwawe Święta”, a jej celem było uzmysłowienie ludziom, że karpie, które serwowane są w wielu polskich domach jak jedno z głównych dań, przetrzymywane i hodowane są w niehumanitarnych warunkach.

 

Fundacja, która pomaga

Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt nie koncentruje się jedynie na doraźnym ratowaniu zwierząt. Jej największą zaletą jest, że prowadzi liczne akcje edukacyjne, a do ich realizacji angażuje osoby znane ze świata mediów. Ciekawostką jest, że fundacja dba  o wszystkie zwierzęta – nie tylko te, które występują w polskim środowisku, ale również zamieszkujące nieco bardziej egzotyczne zakątki.

Wspieram!

Ile procent serca włożysz w następne zakupy?

Promocje czekają w setkach sklepów!

Greenpoint

Greenpoint

darowizna do 4.00%

© 2024 | all rights reserved grupa kapitałowa Digitree Group SA