Wspieraj

arrow

Jak pomagać?

Logujesz się

Kupujesz

Przekazujesz prowizję
na fundację

Pomagasz

Pomagam!

Dane fundacji

Fundacja Dogtor

Wolności 1 A,
81-324 Gdynia

KRS: 0000145034


Nr konta bankowego: 82 1090 1102 0000 0001 0070 4512

 

Po prostu pomagajmy

„Fundacja Dogtor” to synonim miłości do czworonogów i empatii dla ludzi, którzy przez swoje niepełnosprawności zmagają się z trudnościami dnia codziennego. Główna misja fundacji to pomoc i wspieńcie takich osób poprzez podejmowanie różnych działań z udziałem zwierząt, czyli szeroko pojętą zooterapią.

 

Zwierzęta pomagają

Spośród szeregu działań podejmowanych przez fundację za najważniejsze należy uznać: utworzenie standardów pracy dla dogoterapeuty, organizację szkoleń i egzaminów dla psów terapeutycznych oraz edukację humanitarną mającą na celu poprawę relacji człowiek – zwierzę. Wszystkie one mają pomóc w rehabilitacje osób niepełnosprawnych niezależnie od tego, czy jest to zaburzenie sfery psychicznej, fizycznej intelektualnej, bądź społecznej. Oznacza to, że dogoterapii poddać się mogą nie tylko osoby niepełnosprawne, ale też dzieci, młodzież zagrożona patologiami, osoby w trudnej sytuacji życiowej, jak i pacjenci szpitali psychiatrycznych. Czym zatem jest dogoterapia? Najprościej ujmując, jest to jedna z form rehabilitacji lub terapii, w której udział bierze pies, których szkoleniem zajmuje „Fundacja Dogtor”.

 

Psia filozofia

Zgodnie z filozofią organizacji, swoją uwagę kieruje ona na zwierzęta, dlatego też biorą one udział niemalże w każdych prowadzonych przez fundację zajęciach. Tak prowadzone warsztaty terapeutyczne nie są trudnym procesem rehabilitacji, przeciwnie wręcz to niezwykła, pełna przygód zabawa z psem. W dogoterapii niezwykle ważny jest odpowiednio przeszkolony pies, dlatego też „Fundacja Dogtor” przyszłe czworonogi szkoli według światowych standardów. Pozwala to polepszyć wyniki terapii.

Oprócz szkoleń dla psów i zajęć rehabilitacyjnych „Fundacja Dogtor” prowadzi poradnictwo dla osób zainteresowanych dogoterapią. Udziela informacji i pomaga rodzicom osób niepełnosprawnych w zakresie szkolenia własnych psów. Ponadto od roku 2011 realizowany jest program „Pies – mój bezpieczny przyjaciel” obejmujący prowadzenie działalności edukacyjnej w szkołach i przedszkolach mieszczących się na terenie Trójmiasta. Aktualnie fundacja realizuje też inne projekty takie jak: „Grzeczny pies”, „Wolontariat to jest to! - Wolontariat długoterminowy”, „Futrzaki to nie pluszaki” itp.

Działalność „Fundacji Dogtor” skupia się głównie obrębie Trójmiasta i jego najbliższych okolicach. W tym rejonie działa projekt „Dogoterapia”, który funkcjonuje już od roku 2003. Obecnie jednak celem organizacji jest rozszerzenie działalności i zwiększenie rozpoznawalności, co pozwoli na zapoznanie większej liczby osób z zooterapią.

Wspieram!

Ile procent serca włożysz w następne zakupy?

Promocje czekają w setkach sklepów!

© 2024 | all rights reserved grupa kapitałowa Digitree Group SA