Wspieraj

arrow

Jak pomagać?

Logujesz się

Kupujesz

Przekazujesz prowizję
na fundację

Pomagasz

Pomagam!

Dane fundacji

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą

ul. Szpitalna 5

00-031 Warszawa

 

KRS: 0000163346


Nr konta bankowego: 75 1090 1043 0000 0000 0501 2655

 

Pomoc dzieciom z cukrzycą

 Od ponad 23 lat w Polsce działa fundacja, która wspiera rodziny z dziećmi chorymi na cukrzycę. Jest to wciąż szerzący się problem, a wielu rodziców, gdy dowiadują się, że ich dzieci to diabetycy, nie potrafi samodzielnie poradzić z taką nowością. Właśnie z myślą o nich powstała Fundacja „Cukrzyca”.

 

Cukierkowe dzieci

Najważniejszą misją Fundacji pomoc dzieciom, młodzieży oraz dorosłym, którzy borykają się z problemem cukrzycy typu 1. „Cukrzyca” realizuje swoją misję poprzez organizowanie i finansowanie pomocy medyczne dla osób, które borykają się z chorobą cukrzycową, organizowanie wydarzeń sportowych i rekreacyjnych, turnusów rehabilitacyjnych oraz innych form wypoczynku dla osób dotkniętych cukrzycą (za częściową dopłatą).

Wśród ważnych działań Fundacji jest również edukowanie społeczeństwa, czym jest cukrzyca, jak rozpoznać osobę chorą na cukrzycę i jak jej pomóc. Fundacja stawia sobie również za cel uświadamianie społeczeństwa, z jakimi problemami borykają się dzieci i dorośli, którzy dotknięci są chorobą cukrzycową. Oprócz tego Fundacja wspomaga osoby chore na cukrzycę poprzez dystrybucje sprzętu medycznego, który niezbędny jest przy codziennym podawaniu leków.

 

Działalność

Fundacja działa na wielu płaszczyznach – edukuje i pokazuje, jak wygląda życie z cukrzycą, czym jest wykluczenie osób z cukrzycą i jak radzić sobie w przypadku, gdy chory na cukrzycę zasłabnie. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, ponieważ mogą czuć się odrzucone. Właśnie z nimi pracują specjalni terapeuci, którzy wyjaśniają dzieciom, jak żyć z cukrzyca.

Chorzy na cukrzycę są często izolowani – właśnie dla tego podejmuje się szereg inicjatyw, które mają zapoznać społeczeństwo z tą chorobą. Ciekawą realizacją były Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży w piłkę nożną, które rozegrały się w tym roku w Gnieźnie.

Swoją działalność Fundacja kieruje również do edukatorów diabetologicznych – właśnie dla nich organizowane są kursy doszkalające. W takim przedsięwzięciu udział mogą wziąć dietetycy, fizykoterapeuci.

Fundacja testuje również nowe możliwości w zakresie ułatwiania życia diabetykom – stąd pomysł wdrożenia aplikacji przyjaznej osobom borykającym się z problemami cukrzycy.

 

Fundacja nie tylko dla cukrzyków

Fundacja w pierwszej kolejności ma pomagać osobom z cukrzycą. Nie są oni jednak odizolowani od społeczeństwa, dlatego też ważne jest to, jak są oni w nim postrzegani. Właśnie dlatego w działaniach Fundacji udział bierze również rodzina osób z cukrzycą.

Wspieram!

Ile procent serca włożysz w następne zakupy?

Promocje czekają w setkach sklepów!

House

House

darowizna 2.50%

Sportowysklep PL

Sportowysklep PL

darowizna 3.00%

Bershka

Bershka

darowizna 2.00%

Flixbus

Flixbus

darowizna 4.80%

Nowa Era

Nowa Era

darowizna 3.00%

Pandora

Pandora

darowizna 4.00%

New Balance

New Balance

darowizna 4.00%

Ucando

Ucando

darowizna 2.00%

Endo

Endo

darowizna 3.00%

Stradivarius

Stradivarius

darowizna 2.50%

E-zebra.pl

E-zebra.pl

darowizna 4.00%

Denley

Denley

darowizna 2.50%

Sephora

Sephora

darowizna 3.20%

Philipiak Milano

Philipiak Milano

darowizna 3.20%

5.10.15.

5.10.15.

darowizna 2.50%

Max & Mrau

Max & Mrau

darowizna do 4.00%

Douglas

Douglas

darowizna do 4.00%

YourHomeStory

YourHomeStory

darowizna do 0

Electro.pl

Electro.pl

darowizna do 1.30%

Chodnik Literacki

Chodnik Literacki

darowizna do 2.30%

© 2022 | all rights reserved grupa kapitałowa Digitree Group SA