Wspieraj

arrow

Jak pomagać?

Logujesz się

Kupujesz

Przekazujesz prowizję
na fundację

Pomagasz

Pomagam!

Dane fundacji

Fundacja Alivia

ul. J. Zaruby 9 lok. 131
02-796 Warszawa

KRS: 0000358654


Nr konta bankowego: 93 2490 0005 0000 4520 1698 1881

 

Nowotwory są drugą (po chorobach układu krążenia) przyczyną umieralności wśród mieszkańców Polski. Fundacja Alivia powstała po to, by pomagać osobom dorosłym, które borykają się z tym problemem. Zapewnia wsparcie finansowe, a także narzędzia pomocne w walce z chorobą. Prowadzi też działania edukacyjne i działa w celu poprawy polskiego systemu opieki zdrowotnej.

 

Jaka misja?

Najważniejszą misją Fundacji Onkologicznej Alivia jest aktywizowanie oraz mobilizowanie osób chorych do podjęcia walki z chorobą, do bycia odważnymi. Fundacja pomaga w szukaniu nowszych i bardziej skutecznych terapii, prowadząc na swojej stronie dział Nowości onkologiczne oraz odpowiednich lekarzy lub ośrodków, udostępniając portal Onkomapa.pl

Lekarz z odpowiednim podejściem do pacjenta pełni ważną rolę w prowadzeniu terapii, a zastosowanie nowoczesnych leków daje większą szansę na pokonanie choroby. Równie istotne w leczeniu onkologicznym jest szybkie wykonanie badań diagnostycznych. Dlatego Fundacja Alivia stworzyła portal Kolejkoskop.pl, który umożliwia łatwe znalezienie ośrodka, w którym kolejka do badania na NFZ jest najkrótsza.

Fundacja reprezentuje chorych onkologicznie w debacie publicznej podejmuje działania rzecznicze i zwraca uwagę polityków decydujących w Polsce o opiece onkologicznej na problemy osób z nowotworami i zachęca do wprowadzania korzystnych zmian.

Inną ważną misją, którą podejmuje Fundacja są działanie edukacyjne i uświadamiające społeczeństwo o problemach związanych z chorobami nowotworowymi, ale również pokazujące, jak wygląda los osób dotkniętych tą chorobą.

 

Skąd pomysł na Fundację, która dodaje odwagi?

Założycielem Fundacji jest Bartosz Poliński. To starszy brat Agaty – kobiety, u której zdiagnozowano w roku 2007 raka. Miała wówczas 28 lat. Dzięki ogromnej determinacji oraz dużym środkom finansowym, udało się odwrócić fatalne rokowania. Doświadczenia te stały się inspiracją do stworzenia organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym przejść przez trudy walki z chorobą. Rodzeństwo podjęło działania, które angażują innych do bardziej wytrwałego i skutecznego poszukiwania odpowiednich metod walki z rakiem. Polińscy doskonale wiedzą przez co muszą przejść osoby chore na nowotwór – niewydolny system opieki onkologicznej, trudności formalne, a także – co doskwiera najbardziej – problemy finansowe.

 

Fundacja  zachęca do proaktywnej postawy względem choroby i podjęcia przez chorego inicjatywy w zakresie leczenia. W razie konieczności Fundacja pomaga również w znalezieniu środków finansowych na nierefundowane przez NFZ leki, terapie za granicą lub inne niezbędne wydatki związane z chorobą. Metody proponowane przez lekarzy często ograniczają się do podstawowych technik leczenia, co najczęściej  podyktowane jest brakiem refundacji przez NFZ innych leków czy metod. Dlatego tak ważne jest wsparcie finansowe od ludzi dobrej woli.

Dzięki działaniom Alivii udało się wspomóc proces leczenia bardzo wielu osób dotkniętych chorobą nowotworową. Jeszcze więcej osób czeka na pomoc – na jej temat można przeczytać więcej na stronie Fundacji www.alivia.org.pl

Wspieram!

Ile procent serca włożysz w następne zakupy?

Promocje czekają w setkach sklepów!

Gatta

Gatta

darowizna 3.50%

Virtualo

Virtualo

darowizna 4.80%

Peek&Cloppenburg

Peek&Cloppenburg

darowizna 1.50%

4home

4home

darowizna 3.00%

Egmont.pl

Egmont.pl

darowizna 4.50%

Flow Books

Flow Books

darowizna 2.25%

Tally Weijl

Tally Weijl

darowizna 6.40%

Abra Meble

Abra Meble

darowizna 2.10%

Sephora

Sephora

darowizna 3.20%

Notino

Notino

darowizna 2.00%

Adidas

Adidas

darowizna 3.60%

NETIA

NETIA

darowizna 29.00PLN

Denley

Denley

darowizna 2.50%

Auchan Direct

Auchan Direct

darowizna 8.00PLN

Semilac

Semilac

darowizna 5.75%

Prezentokracja

Prezentokracja

darowizna 3.00%

Travelist

Travelist

darowizna 2.50%

Selectcamp

Selectcamp

darowizna 55.00PLN

Promod

Promod

darowizna 13.00%

Mon Credo

Mon Credo

darowizna 3.50%

© 2021 | all rights reserved grupa kapitałowa Digitree Group SA