Wspieraj

arrow

Jak pomagać?

Logujesz się

Kupujesz

Przekazujesz prowizję
na fundację

Pomagasz

Pomagam!

Dane fundacji

Fundacja Alfa

ul. Św. Wincentego 9/11
50 - 252 Wrocław

KRS 0000194226


Nr konta bankowego: 70 1750 0012 0000 0000 3807 4447

 

Pomagajmy potrzebującym

„Fundacja Alfa” prowadzi działania na rzecz ludzi, jak i zwierząt. Ze względu na duże pokłady empatii i altruizmu pragniemy wszechstronnie pomagać wszystkim tym, którym jest to potrzebne. Najważniejsze idee fundacji to dialog międzykulturowy i budowa takiego świata, aby każde nawet najmniejsze stworzenie mogło czuć się szczęśliwe i kochane.

 

Nieustająca chęć pomagania wpłynęła na to, że „Fundacja Alfa” za cel działalności  postawiła sobie prowadzenie różnorodnych działań artystycznych i edukacyjnych skierowanych głównie do młodzieży polonijnej. Wszystko po to, aby kształtować wśród najmłodszego pokolenia pozytywny obraz współczesnej Polski, jak i pogłębiać świadomości obywatelską w zakresie pamięci o przeszłości. Hasło przewodnie tych działań zatem to „Poznaj kraj przodków”. Ponadto prowadzi ona różne działania charytatywne, jak kwesty, współpraca ze schroniskami czy wolontariat na rzecz niepełnosprawnych, a także bezdomnych i kotów.

 

Jako Organizacja Pożytku Publicznego „Fundacja Alfa” została powołana do życia w 2004 rok, natomiast swoją działalność rozpoczęła dnia 1. maja tegoż roku. Już od samego początku fundacja zaangażowała się w szereg działań charytatywnych np. pomoc wrocławskiemu schronisku dla zwierząt, współorganizację pobytu rumuńskich dzieci poszkodowanych w czasie powodzi, działania promocyjne na rzecz Rumunii, pomoc niepełnosprawnym z Centrum Młodzieżowego itd. Od samego początku istnienia „Fundacja Alfa” stara się realizować róże projekty. Jednym z najstarszych jest Międzynarodowy Konkurs i Festiwal im. Maurycego Maszkowskiego, którego głównym celem była integracja i próba nawiązania dialogu między kulturą polską a niemiecką i żydowską. Inny projekt to program telewizyjny pt. „Dyplomacja od kuchni”. Jemu z kolei przyświecała idea pozyskiwania środków finansowych na dożywienie dzieci.

 

Z pewnością  najważniejszym i sztandarowym działaniem fundacji jest projekt pt. „Wielokulturowy Śląsk – muzyka, sztuka łączy”, czyli warsztaty dla młodzieży, której przodkowie mieszkali na terenie Śląska. Osoby uczestniczące w edycjach tego projektu mogły nawiązać nowe kontakty, a także zapoznać się z językiem polskim oraz współczesna kultura kraju leżącego nad Wisłą.

 

Obecnie „Fundacja Alfa” współpracuje z różnymi organizacjami pozarządowymi z Bułgarii, Turcji, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy itd. Swoją aktywność koncentruje przede wszystkim wokół szeroko pojętej integracji między różnymi kulturami i narodami. Fundacja podejmuje rożnego rodzaju działania o charakterze edukacyjnym i kulturowym. Ostatnie projekty to: „Młodzieżowa aktywność obywatelska w kształtowaniu przyszłości Europy”, „Poznaj swoich przodków” , czyli warsztaty dla młodzieży polonijnej z Łotwy i Estonii.

 

„Fundacja Alfa” za swoje działania otrzymała szereg rekomendacji od uczestników projektu oraz zaprzyjaźnionych z fundacją miast z Estonii, Turcji, Bułgarii czy Rumuni. Ponadto otrzymała specjalne podziękowania od Urzędu Miasta w Żywcu za próby nawiązywania dialogu międzykulturowego.

W 2018 roku w związku z 100-leciem odzyskania niepodległości i licznymi prośbami polonijnych partnerów, Fundacja planuje zorganizować warsztaty o tej tematyce dla młodzieży polonijnej. Stąd wielka prośba o wsparcie!

Wspieram!

Ile procent serca włożysz w następne zakupy?

Promocje czekają w setkach sklepów!

© 2024 | all rights reserved grupa kapitałowa Digitree Group SA